Lenovo ThinkPad X1 Yoga Core i7 12th Gen 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳89,999
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳89,999 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 89,999
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 12th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.7GHz |
| Screen Size | 14" X360 4K supported |
| RAM | 16GB LPDDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 1TB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Atmos |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.1 |
| Webcam | IR & 1080p hybrid, with privacy shutter, fixed focus |
| Keyboard | Spill-resistant, backlit keyboard |
| Ports | 1 x USB 3.2 Gen 1, 1 x USB 3.2 Gen 1 (Always On), 2 x Thunderbolt 4 / USB4™ 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4a), 1 x HDMI 2.0b |
| Dimensions (W x D x H) | 0.61 x 12.38 x 8.75" |
| Product Weight (Kg) | 1.38kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad X1 Yoga laptop has a 14" X360 4K supported display. It is powered by an Intel core i7 12th generation processor that can generate speeds up to 4.70 GHz. It can be rotated up to 360 degrees. Also, it has 16GB LPDDR5 RAM and 1 TB NVMe SSD so, it provides good performance while working.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad X1 Yoga Core i7 12th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★