Lenovo Thinkpad X1 Yoga Core i7 13th Gen 16GB RAM
-14%
Price in Bangladesh
৳90,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo thinkpad x1 yoga core i7 13th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳90,000 only. Buy Lenovo thinkpad x1 yoga core i7 13th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳105,000
৳ 90,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1355U 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 5.00GHz, 12MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" FHD IPS, Anti-Glare |
| RAM | 16GB LPDDR5 6400MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel irish Xe Graphics 8GB |
| Audio/Speaker | Dolby Atmos speaker system |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2x2 AX & Bluetooth 5.1 or above |
| Webcam | FHD with Privacy Shutter |
| Battery | 4 Cell Li-Polymer 57Wh |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows 11 Pro 64 |
| Dimensions (W x D x H) | 315.6 x 222.5 x 15.36mm |
| Product Weight (Kg) | Starts at 1.12 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 8 laptop is powered by an Intel Core i7 13th generation powerful processor with a turbo frequency of 5.00GHz and 12MB cache. The Lenovo laptop comes with 16GB LPDDR5 6400 MHz and 512GB NVMe SSD storage capacity. This ThinkPad X1 Yoga laptop includes a backlit keyboard, and the underside of the keys is designed to create more airflow.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Thinkpad X1 Yoga Core i7 13th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★