Lenovo ThinkPad X12 Detachable
-6%
Price in Bangladesh
৳75,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1160G7 11th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.40 GHz, 12M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 12.3" FHD IPS, anti-reflective, anti-smudge, Touchscreen, 400 nits Brightness |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Premium and Dual-Array Mics |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 802.11AX 2 x 2, Bluetooth V5.1 |
| Webcam | 720p HD camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4-Cell, 42Wh Lithium Ion |
| Keyboard | Detachable |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 11.15 x 8.01 x 0.57" |
| Product Weight (Kg) | 1.1 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo ThinkPad X12 laptop comes with 16GB RAM DDR4 RAM and 512GB NVME SSD storage capacity. It is a powered by Intel Core i7-1160G7 11th generation powerful processor with speed up to 4.40GHz and 12M cache. It has a 12.5" touch full HD display and the keyboard can be completely detached from the display so it can also be used as a tablet. It is the ideal choice for professionals with advanced security and performance.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad X12 Detachable and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★