Lenovo ThinkPad X230 Core i5 3rd Gen 8GB RAM 256GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Paba, Rajshahi
Save 12%
৳17,000
৳ 15,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.6GHz & up to 3.20GHz / 3M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 12.5" HD 200 NIT Panel Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD Writer |
| Graphics Card | Intel HD 4000 Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speaker |
| Networking | Wi-Fi / WLAN / TLAN / Bluetooth |
| Webcam | 2MP HD Webcam |
| Software | Windows |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad X230 comes with a powerful Intel Core i5 3rd generation processor that has Base Frequency 2.6GHz & up to 3.20GHz and 3M Cache. It has a 12.5" HD 200 NIT Panel Display and with its 2MP HD Webcam you can easily take photos & videos. Moreover, it has a RAM capacity of 8GB and 256GB SSD Hard Disk capacity storage that can give a smooth and fast using performance.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad X230 Core i5 3rd Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★