Lenovo Thinkpad X230 Core i5 3rd Gen 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳13,100
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳13,100 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,100
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3230M 3rd Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.6 GHz up to 3.20 GHz, 3M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 12.5 inch HD display |
| RAM | 4GB DDR31333MHz |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Integrated HD Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Advanced Audio 2.0 |
| Networking | Lenovo 802.11 b/g/n wireless, Bluetooth 4.0 |
| Webcam | Low-light 720p HD camera with face-tracking |
| Card Reader | Yes |
| Battery | Up To 2 Hours Battery Backup |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo Thinkpad X230 laptop features a 12.5 inch HD display, Intel Core i5 3rd generation processor, 4GB DDR3 RAM, 500GB SATA HDD, Intel Integrated HD Graphics, DVD+RW, webcam, Wi-Fi, Bluetooth, fingerprint sensor, 2 hours backup.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Thinkpad X230 Core i5 3rd Gen 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★