SAKO TNS-4.5VA 3-Phase AC Automatic Voltage Regulator
-8%
Price in Bangladesh
৳32,500
from 1 seller
The lowest price of Sako tns-4.5va 3-phase ac automatic voltage regulator in Bangladesh is ৳32,500 only. Buy Sako tns-4.5va 3-phase ac automatic voltage regulator at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
Save 8%
৳35,500
৳ 32,500
📋 Voltage Stabilizer Full Specification
| Item | Voltage Stabilizer |
|---|---|
| Phase | 3 |
| Current Type | AC-AC |
| Input Voltage | 280V-430V |
| Output Voltage | AC 380V ± 4% |
| Total Watt | 4.5KVA |
| Protection | Over / Low Voltage, Short Circuit & Over Load |
| Display | Analog |
| Noise Level | -50dB |
| Origin | China |
📖 Overview
This SAKO is a 3-phase automatic voltage regulator that comes with 4.5KVA total watt. It includes 280-430V input voltage, 380V ± 4% output voltage, a -50dB noise level, and offers an analog-type display. Moreover, it has multiple safety protections such as over-voltage, overload, short-circuit, and low voltage.
Be the first to review
Share your experience with SAKO TNS-4.5VA 3-Phase AC Automatic Voltage Regulator and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★