Sako TNS-R 30KVA 3-Phase Servo Voltage Stabilizer
-5%
Price in Bangladesh
৳90,000
from 1 seller
The lowest price of Sako tns-r 30kva 3-phase servo voltage stabilizer in Bangladesh is ৳90,000 only. Buy Sako tns-r 30kva 3-phase servo voltage stabilizer at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
Save 5%
৳95,000
৳ 90,000
📋 Voltage Stabilizer Full Specification
| Item | Voltage Stabilizer |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 280V-430V |
| Output Voltage | AC 380V ± 4% |
| Total Watt | 30000W |
| Protection | Over/Low Voltage Protection |
| Display | Analog |
| Noise Level | <-50dB |
| Environmental | Temperature: -5-60 Degree, Humidity 20 to 90% |
| Origin | China |
📖 Overview
This Sako TNS-R is an advanced technology Servo Voltage Stabilizer which has a power capacity of 30KVA. It has an analog meter display which shows the voltage and other quantities. This Stabilizer has over/low voltage protection which is suitable for home electric machines and other protection. This Sako Stabilizer is ideal for use in various settings including home, office, school and industry.
Be the first to review
Share your experience with Sako TNS-R 30KVA 3-Phase Servo Voltage Stabilizer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★