Stac ST500W 500VA Full Automatic AC Voltage Regulator
Price in Bangladesh
৳9,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Voltage Stabilizer Full Specification
| Item | Voltage Stabilizer |
|---|---|
| Phase | Single |
| Current Type | AC/AC |
| Input Voltage | 160-240V |
| Output Voltage | 110 / 220V |
| Total Watt | 500VA |
| Origin | Japan |
| Weight | approx. 4.9Kg |
| Dimension | W x H x D: 140 x 200 x 170mm |
📖 Overview
Servo motor control system, AC 50-130V / 160-240V input voltage, AC 110 / 220V output voltage, single phase, 50~60Hz frequency, within 0.5 second against 10% input voltage fluctuation, -5~+50 ambient temperature, on / off power switch, 140(W) x 200(H) x 170(D)mm dimension, approx. 4.9Kg weight, made in Japan.
Be the first to review
Share your experience with Stac ST500W 500VA Full Automatic AC Voltage Regulator and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★