Asus ZenBook 14 Core i5 12th Gen 14" OLED Laptop
-11%
Price in Bangladesh
৳88,989
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 12th Gen |
| Processor Speed | 4.40GHz, 12MB Intel Smart Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14-inch |
| RAM | 8GB RAM |
| Hard Disk | 512GB M.2 SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Xiris graphics |
| Networking | LAN, Wi-Fi & Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 8.69 x 12.35 x 0.67 inches |
| Product Weight (Kg) | 1.39 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Asus ZenBook 14 laptop appears with a 14-inch OLED screen and it is equipped with an Intel Core i5 12th generation processor with 4.40GHz speed. It also has 8GB of RAM, 512GB SSD, Intel Xiris graphics, a backlit keyboard, LAN, Wi-Fi, Bluetooth connectivity, etc.
Be the first to review
Share your experience with Asus ZenBook 14 Core i5 12th Gen 14" OLED Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★