Dell 13 7000 Core i5 4th Gen 8GB / 128GB
-60%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Dell 13 7000 core i5 4th gen 8gb / 128gb in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Dell 13 7000 core i5 4th gen 8gb / 128gb at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 60%
৳30,000
৳ 12,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz Turbo and 2.80 GHz Base frequency |
| Screen Size | 14" |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Battery | 1.30 hours |
| Series | Others |
📖 Overview
This Dell 13 7000 laptop arrives with a Core i5 4th Gen processor, which can generate 3.20 GHz Turbo and 2.80 GHz Base frequency speed. Besides, it includes a 14" screen, 8GB RAM, 128GB SSD, integrated HD Graphics, Wi-Fi, & Bluetooth connectivity, and 2 hours battery backup.
Be the first to review
Share your experience with Dell 13 7000 Core i5 4th Gen 8GB / 128GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★