Dell Inspiron 3421 Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-60%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 60%
৳30,000
৳ 12,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 1.7GHz up to 2.60 GHz, 3M cache |
| Screen Size | 14" HD LED Display |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD writer |
| Audio/Speaker | Altec Lensing |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | 2 MP |
| Card Reader | Multi card reader |
| Battery | 4 Cell battery with 2 hours battery backup |
| Series | Dell Inspiron |
📖 Overview
This Dell Inspiron 3421 laptop comes with some amazing features such as Intel core i5 4th generation processor, 8GB DDR3 RAM, 128GB SSD, 14" HD LED display, DVD + RW, webcam, Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi, Card reader, 4 Cell battery with 2 hours battery backup.
Be the first to review
Share your experience with Dell Inspiron 3421 Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★