Dell Latitude 3190 Intel Pentium 11.6" Touch Laptop
Price in Bangladesh
৳15,998
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳15,998 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 15,998
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Pentium |
| Processor Speed | 1.1GHz up to 3.1GHz, 4MB Cache |
| Screen Size | 11.6'' HD Touch |
| RAM | 4 GB |
| Hard Disk | 128 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD graphics 600 |
| Audio/Speaker | DTS Sound + Optimized for High Fidelity Audio |
| Networking | Intel Dual Band Wireless AC 8265 (802.11ac) 2 x 2 + Bluetooth 4.2 |
| Webcam | 2MP HD Camera |
| Battery | 3 Cell 42WHR |
| Keyboard | Standard |
| Software | Window 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 0.84 x 8.18 x 11.96" |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude is a super stylish slim laptop designed with best-in-class durability to withstand every school day and provides an affordable solution for student-led learning. The laptop comes with a 1.6-inch IPS touchscreen with a Corning Gorilla Glass NBT display. It has 4GB RAM and 128GB M.2 storage capacity. It has a 3-cell 42WHR battery that provides up to 4 hours of backup.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3190 Intel Pentium 11.6" Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★