Dell Latitude 3300 Intel Core i3 7th Gen 13.3" Touch
-10%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳18,500
৳ 16,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel® Core™ i3-7020U (2.3 GHz base frequency, 3MB Cache, 2 Cores, 4 Threads, 15W) |
| Processor Speed | 2.3 GHz, 3MB Cache |
| Screen Size | 13.3" Anti-glare WLED Touch Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB PCIe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated HD Graphics 620 |
| Software | Windows 10 / 11 Pro – 64 Bit Edition |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 3300 features an Intel Core i3 7th Gen processor, 8GB DDR3 RAM, and a 256GB SSD, making it perfect for office work and everyday usage. It includes integrated HD graphics 620 to enhance speed quality and dual speakers for improved sound quality. It has a 13.3 inch anti-glare touch screen.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3300 Intel Core i3 7th Gen 13.3" Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★