Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳15,300
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.00 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| Monitor | Hi power Hi22F4K 22" White LED IPS Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Value Top ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 4th generation processor, up to 3.00 GHz processor speed, Asus-H81 motherboard, Hi-Power 22" full HD LED monitor, 8GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 128GB SATA SSD, 2GB build-in HD board graphics, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, and Value Top ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★