Dell Latitude 3310 Core i3 8th Gen 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳17,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8145U 8th Gen |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3" HD with 1366 x 768 pixels |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | Battery Backup 3 hours up |
| Dimensions (W x D x H) | 9.07 x 12.98 x 0.88 inches |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 3310 comes with some amazing features such as Intel Core i3 8th Generation processor, 2.1 GHz processor speed, Intel chipset, 13.3" HD with 1366 x 768 pixels, 16GB RAM, 256GB SSD Hard Disk, Intel UHD Graphics, HD Webcam, Battery Backup 3 hours up, and Intel UHD graphics.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3310 Core i3 8th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★