Dell XPS 13 Plus 9320 Core i7 12th Gen 32GB RAM Touch
Price in Bangladesh
৳119,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳119,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 119,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1280P 12th Gen |
| Processor Speed | 18M Cache, 2.1 GHz up to 4.7 GHz |
| Screen Size | 13.4" FHD+ OLED 60 Hz refresh Rate, Anti-Reflect, 400 nit, InfinityEdge Touch |
| RAM | 32GB DDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe-16GB |
| Audio/Speaker | Dual stereo Speaker, Realtek ALC1319D, 2 W x 2 = 4W total |
| Networking | Intel Killer Wi-Fi 6E 1675 AX211, 2 x 2, 802.11ax, Bluetooth® wireless card |
| Webcam | 720p at 30 fps HD RGB camera |
| Battery | 3-Cell, 55Wh Smart" lithium-ion |
| Keyboard | Platinum Backlit English |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 295.30 x 199.04 x 15.28mm |
| Product Weight (Kg) | 1.26 Kg |
| Series | Dell XPS |
📖 Overview
This Dell XPS 13 Plus 9320 is a premium reliable laptop designed to meet the demanding computing needs of office, programming, freelancing and home users. It is powered by the latest 12th generation Intel Core i7 processor, which can boost up to 4.7GHz ensuring fast and responsive processing. It's 13.4-inch OLED touch display has an FHD+ resolution and offers an immersive viewing experience. The display is also protected by Corning Gorilla Glass 6 for added durability. It has 32GB DDR5 5200MHz RAM and 512GB NVM SSD storage.
Be the first to review
Share your experience with Dell XPS 13 Plus 9320 Core i7 12th Gen 32GB RAM Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★