Dell Latitude 5310 Core i5 10th Gen 13.3" FHD Laptop
-9%
Price in Bangladesh
৳28,990
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳28,990 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 9%
৳31,990
৳ 28,990
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Gen |
| Processor Speed | 4 Core, 6M cache, 1.6GHz, up to 4.2GHz |
| Screen Size | 13.3" FHD Display, 16:9 Aspect Ratio, 300 cd/m2, |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Networking | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth V5.1 |
| Webcam | 720p |
| Card Reader | 1 x MicroSD |
| Battery | 4-Cell, 60 Wh |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 305.7 x 207.5 x 19.72 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.22 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
The Dell Latitude 5310 laptop comes with 8GB DDR4 RAM and 256GB SSD storage capacity. The laptop is powered by an Intel Core i5 10th generation processor with a turbo frequency of 4.2GHz and 6M cache. This laptop has Wi-Fi 6 (802.11ax), and Bluetooth V5.1 for network connectivity which will run very smoothly.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5310 Core i5 10th Gen 13.3" FHD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★