Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen
-67%
Price Range in Bangladesh
from
৳30,800
to
৳32,000
across 3 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳30,800 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳32,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 68%
৳95,000
৳ 30,800
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳38,000
৳ 32,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳35,000
৳ 32,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | 1.6GHz base frequency & up to 4.2GHz turbo boost speed, 4 Core, 6MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth V5.1 |
| Webcam | 0.9MP HD Wencam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell ExpressCharge, 42Whr, 65W AC Adapter |
| Keyboard | 81-Key Notebook Keyboard with Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.71 x 8.50 x 0.8 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.48Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 5410 arrives with a processor of Intel core i5 10th generation which can deliver 1.6GHz base frequency & 4.2GHz maximum speed while operating any function. With this amazing processor speed users can do multi-tasks like programming, photo & video editing, freelancing, browsing, etc. Besides this laptop includes 16GB RAM & 256GB SSD drive memory, an Intel UHD graphics card, an HD webcam, a smart card reader & many more features.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★