Dell Latitude 5411 Core i5 10th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳32,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳32,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 32,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10400H 10th Gen Processor |
| Processor Speed | Clock Speed: 2.90 GHz up to 4.30 GHz, Cores-6 & Threads-12 |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14.0-Inch FHD |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth V5.1 |
| Webcam | 0.9MP HD Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Keyboard | 81-Key Notebook Keyboard with Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.71 x 8.50 x 0.8 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.48 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 5411 comes with a powerful Intel Core i5-10400H 10th generation processor and has a clock speed up to 2.90 GHz, up to 4.30 GHz. It features a 14.0-inch FHD display, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD Hard Disk storage capacity, clock speed up to 4.30 GHz, cores-6 & threads-12, Intel dual band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth V5.1, 0.9MP HD webcam, smart card reader, and an 81-key notebook keyboard with backlit.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5411 Core i5 10th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★