Dell Latitude 7410 Core i5 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD
-8%
Price Range in Bangladesh
from
৳34,000
to
৳35,000
across 3 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳34,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳35,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳37,000
৳ 34,000
Shantinagar, Dhaka
Save 13%
৳39,500
৳ 34,500
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳38,000
৳ 35,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14-inch Full HD (1920 x 1080 pixels) anti-glare display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 2.7mm HD Cam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 4 Cell Express Charge Capable |
| Keyboard | Single Point Keyboard US-English with backlight |
| Software | Windows |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
The Dell Latitude 7410 laptop comes with an Intel Core i5 10th generation processor and can run at a maximum speed of 4.90 GHz. It has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. It has Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) and Bluetooth 5.1 for network connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7410 Core i5 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★