Dell Latitude 7480 Core i5 7th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳21,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳21,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 21,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7300U 7th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 2.40 GHz, 3M Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" Full HD Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | 2MP HD |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 Cell 3 Hours |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 7480 laptop is a powered by Intel Core i5 7th generation processor. It has 256GB SSD storage capacity, and 8GB RAM. This laptop features 14 inch full HD display, 2 x USB 3.0 / USB 3.0 / LAN / HDMI interface, and multi-gesture touchpad.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7480 Core i5 7th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★