Dell OptiPlex 7010 Core i3 12th Gen 8GB RAM Tower PC
Price in Bangladesh
৳53,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 12th Gen |
| Processor Speed | 12M Cache, 3.30 GHz to 4.30 GHz |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Networking | Ethernet RJ-45 |
| Keyboard | Dell USB Keyboard |
| Mouse | Dell USB Mouse |
| Casing | Dell |
| Software | Windows 11 Pro |
📖 Overview
Dell OptiPlex 7010 brand desktop PC is powered by an Intel Core i3 12th generation processor that can generate a speed of 4.30 GHz. It has 8GB DDR4 RAM, allowing smooth multitasking and fast desktop access. It also has a 512GB SSD that provides ample storage space for files and media.
Be the first to review
Share your experience with Dell OptiPlex 7010 Core i3 12th Gen 8GB RAM Tower PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★