Dell Vostro 3671 MT Core i5 9th Gen Brand PC
-9%
Price in Bangladesh
৳29,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳29,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳32,000
৳ 29,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i5-9400 |
| Processor Speed | 9M Cache, 2.90 GHz Up To 4.10GHz |
| Main Board | Intel B365 |
| RAM | 8GB (1 x 4GB) 2666MHz DDR4 Memory, 2 DIMM Slots |
| Hard Disk | 1TB 7200 RPM 3.5" SATA Hard Drive |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | DVD RW Optical Disk Drive |
| Networking | 802.11bgn WiFi + Bluetooth 4.0, 1 x 1 |
| Keyboard | Dell KB216 Keyboard |
| Mouse | Dell MS116 Optical Mouse |
| Casing | Dell Standard |
📖 Overview
This Dell Vostro 3671 MT has a core i5 9th-generation processor that offers 2.90 GHz base frequency and up to 4.10GHz boost speed, 4GB memory, 1TB HDD, USB keyboard and optical mouse, Dell Standard thermal casing, and Intel HD graphics.
Be the first to review
Share your experience with Dell Vostro 3671 MT Core i5 9th Gen Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★