Dell Vostro 3888MT Core i5 10th Gen Brand PC
-2%
Price in Bangladesh
৳34,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.9GHz and Turbo Frequency 4.3GHz, 12M Cache, 6-Core |
| Main Board | Intel B460 Chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Optical Drive | DVD+/-RW Drive (Half Height) |
| Networking | Integrated Gigabit LAN-On-Motherboard (LOM) / Dell Wireless 3165 Driver 802.11ac 1 x 1 Wi-Fi and Bluetooth |
| Keyboard | Not Included |
| Mouse | Not Included |
| Casing | Dell Vostro 3888 MT |
| Software | Windows |
📖 Overview
Dell Vostro 3888MT desktop Brand PC included Intel Core i5 10th generation processor, 256GB NVMe M.2 SSD, 8GB DDR4 2666MHz RAM, and Dell casing.
Be the first to review
Share your experience with Dell Vostro 3888MT Core i5 10th Gen Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★