Dell XPS 13 7390 Core i5 10th Gen 13.3" Touch Laptop
-6%
Price in Bangladesh
৳42,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳42,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳45,000
৳ 42,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G7 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.70GHz |
| Screen Size | 13.3" Full HD Touch |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 4GB |
| Audio/Speaker | 2 x 2 Watt Built-In Speaker |
| Networking | Wi-Fi 6 AX1650 & Bluetooth 5.0 |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | 4-Cell, 52 WHr |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 11.9 x 7.8 x 0.62" |
| Product Weight (Kg) | 1.23 Kg |
| Series | Dell XPS |
📖 Overview
This Dell XPS 13 7390 laptop is a powered by Intel Core i5-1035G7 10th generation processor with 6M Cache, up to 3.70GHz. It has 8GB DDR4 RAM, and 256GB SSD storage capacity. This Dell laptop has 13-inch touchscreen display that provides excellent picture quality with full HD resolution. The Dell XPS laptop features 2 x 2 watt built-In speaker, 4-cell, 52 WHr battery, and HD webcam.
Be the first to review
Share your experience with Dell XPS 13 7390 Core i5 10th Gen 13.3" Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★