Dell XPS 13 9350 Core i5 6th Gen 256GB SSD Laptop
-3%
Price in Bangladesh
৳27,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.2 GHz, 4M Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 13.3 Inch FHD Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers Professionally Tuned with <br>Waves Maxx Audio Pro 2W |
| Networking | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Webcam |
| Card Reader | MicroSD Card Reader |
| Battery | 4-Cell 46Whr Battery |
| Keyboard | Standard |
| Product Weight (Kg) | 1.24 Kg |
| Series | Dell XPS |
📖 Overview
Dell XPS 13 9350 Ultrabook has an Intel Core i5 6th generation processor that is suitable for programming and other similar tasks. It features a 13.3-inch FHD display with a resolution of 3200 x 1800 pixels, as well as 8GB DDR4 RAM and a 256GB SSD. For security, it contains a Microsoft hello-compliant fingerprint reader.
Be the first to review
Share your experience with Dell XPS 13 9350 Core i5 6th Gen 256GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★