Dell XPS 13 9365 2-In-1 Core i7 7th 256GB SSD Touch
-10%
Price in Bangladesh
৳41,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-7th Generation |
| Processor Speed | 1.3 GHz Clock Speed |
| Screen Size | 13.3 Inch QHD+ 3200 x 1800p IPS Touch Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 615 |
| Audio/Speaker | Stereo speakers with MaxxAudio Pro, 3.5 mm headphones |
| Networking | Intel AX201 Wi-Fi 6 2 x 2 & Bluetooth V5 Combo, non-vPro |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Battery | 4-Cell 46 WHr |
| Keyboard | Single Pointing US English Keyboard with Backlight |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 304 x 199 x 13.7 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Dell XPS |
📖 Overview
This Dell XPS 13-9365 laptop has a 13.3 Inch touchscreen display that features QHD+ resolution, and infinity edge with corning gorilla glass protection. It has 256GB SSD storage that provides enough space to store files, documents and multimedia. It is a powered by Intel Core i7 7th generation processor with built-in Intel HD Graphics 615. The laptop comes with Intel AX201 Wi-Fi 6 2 x 2 and Bluetooth V5 Combo for network connectivity which ensures the laptop easy video streaming and fast data transfer.
Be the first to review
Share your experience with Dell XPS 13 9365 2-In-1 Core i7 7th 256GB SSD Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★