Dell XPS 13 Plus 9320 Core i5 12th Gen 16GB RAM
-3%
Price in Bangladesh
৳88,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳88,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳91,999
৳ 88,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1240P 12th Gen |
| Processor Speed | 12MB Cache, Up to 4.4 GHz, 12 Cores |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.4" FHD+ Display, 1920 x 1200p Resolution, 60Hz, Non-Touch, Anti-Glare, 500 nit, Infinity Edge |
| RAM | 16GB DDR5 5200 MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe Gen4 |
| Disk Type | SSD |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers (tweeter + woofer), Realtek ALC1319D, 2 W x 2 = 4 W total |
| Networking | Intel Killer Wi-Fi 6 1675 (AX211) 2 x 2, Bluetooth v5.2 Wireless Card |
| Webcam | 720p at 30 fps HD RGB camera, 400p at 30 fps IR camera, Dual-array microphones |
| Battery | 3-Cell, 55Wh, integrated, 60W AC Adapter Type-C |
| Keyboard | Light Gray Backlit Keyboard with Finger Print Reader |
| Dimensions (W x D x H) | 15.28 x 295.30 x 199.04 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.23 Kg |
| Series | Dell XPS |
📖 Overview
This Dell XPS 13 Plus 9320 comes with a powerful Intel Core i5-1240P 12th Generation processor that has a speed up to 4.4 GHz and 12MB Cache, 12 Cores. It features a 13.4" FHD+ anti-glare display that has 1920 x 1200p resolution and a 60Hz refresh rate for smooth use. Also, with its 16GB DDR5 5200 MHz RAM and 512GB NVMe Gen4 SSD Hard Disk storage capacity, it gives a super-fast user experience.
Be the first to review
Share your experience with Dell XPS 13 Plus 9320 Core i5 12th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★