Desktop Computer Intel Core i7 7th Gen 16GB RAM
-4%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop computer intel core i7 7th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Desktop computer intel core i7 7th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳21,500
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7500 7th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte B150 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Hard Disk | 1000GB SATA + 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Built In 4GB |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 7500 processor, Gigabyte B150 main board, 16GB DDR4 2666MHz RAM, 1000GB SATA HDD + 256GB M.2 SSD storage, RGB ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Computer Intel Core i7 7th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★