Desktop PC Intel Core i7 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 4th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc intel core i7 4th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳15,000
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 4790 Processor |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 DS2 UFI |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | HD Audio |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | OVO NJ ATX Casing |
| Software | Windows 10 +11 |
📖 Overview
Desktop computer comes with Intel core i7 4th generation processor, 16 GB DDR3 desktop RAM, 256GB SSD, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★