Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM
-5%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳26,500
৳ 25,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10100 10th Gen |
| Processor Speed | Base frequency of 3.60 GHz, Maximum Turbo Frequency at 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H410M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB 3200MHz DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 PCIe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Casing | Value-Top VT-R858 RGB Micro-ATX Gaming Casing |
📖 Overview
Desktop PC features 8GB DDR4 RAM, Intel Core i3 10th generation processor, 256GB M.2 PCIe SSD storage capacity, Intel CPU cooler fan, Value-Top VT-R858 RGB Micro-ATX Gaming Casing, and Gigabyte H410M Main Board.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★