Desktop Student PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 120GB SSD
-17%
Price in Bangladesh
৳7,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop student pc core i3 3rd gen 4gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳7,000 only. Buy Desktop student pc core i3 3rd gen 4gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳8,500
৳ 7,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3240 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.10GHz Up to 3.40GHz |
| Main Board | Esonic H-61M |
| Monitor | Monitor Not Included |
| RAM | Samsung 4GB DDR3-1600 BUS |
| Hard Disk | 120GB Sata WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 2000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | View One Standard USB |
| Mouse | Habit USB Mouse |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Xpress Giga Sonic Casing |
📖 Overview
This Desktop Student PC comes with an Esonic H-61M motherboard, 4GB RAM, 120GB SSD, DVD writer, USB standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Student PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★