Desktop PC Core i3 10th Gen 256GB SSD
-3%
Price in Bangladesh
৳26,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 256gb ssd in Bangladesh is ৳26,500 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳27,500
৳ 26,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i3 10th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.30 GHz |
| Main Board | Asrock H-510 M |
| Monitor | Starex 19" inch LED |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | WD 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2 / 4 / 5.1 / 7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Hi Power X1 |
| Modem | HP USB |
| Casing | ATX Standard Star sonic |
| Other Features | Standard |
📖 Overview
This desktop PC has the Asrock H-510 M motherboard built with powerful technology. It offers a Starex 19-inch monitor with LED performance. It has an Intel Core i3 10th generation processor for better performance. This PC includes 8GB RAM 256GB SSD storage capacity for high speed, Intel Graphics 630, and ATX Standard Star sonic casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★