Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM 120GB SSD
-34%
Price in Bangladesh
৳8,140
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4170 4th Generation |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | intel HD 4400 integrated |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | On Board |
| Keyboard | USB |
| Mouse | USB |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | All Software |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i3-4170 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD, ATX Thermal casing, new USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★