Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM 19" LED
-21%
Price in Bangladesh
৳11,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4170 4th Generation Processor |
| Processor Speed | 3.60GHz, 3 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Live Tecs 19'' LED Monitor |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 1GB |
| Audio / Speaker | Built In Audio |
| Networking | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Logitech |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Valutop M200 |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel 4170 core i3 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 8 GB DDR3 RAM, Live Tecs 19'' LED Monitor, Valutop M200 casing, Logitech mouse and Standard keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 4th Gen 8GB RAM 19" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★