Desktop Core i3 6th Gen 8GB RAM 120GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 6th gen 8gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop core i3 6th gen 8gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳12,500
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100T 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | WD Green 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Standard |
📖 Overview
The desktop PC has Intel Core i3 6th generation processor, 8GB RAM, 120GB SSD storage capacity, a USB standard keyboard, and a mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 6th Gen 8GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★