Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 19" Monitor
-12%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram 19" monitor in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳16,500
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-7100T 7th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz Clock Speed, 3M Cache |
| Main Board | Intel Chipset H-110M |
| Monitor | Hi-Power 19" LED |
| RAM | 8GB DDR4 2666 Bus Speed |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 610 Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard USB |
| Mouse | Standard USB |
| Modem | 4G modem support |
| Casing | Giga Sonic Mini thermal black casing |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
This Desktop home PC has an Intel core i3 7th generation processor, Intel H-110M motherboard, 8GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, 4G modem support, Intel HD 630 Graphics, and Micro ATX Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★