Desktop PC Core i7 4th Gen 16GB RAM & 2TB HDD
-7%
Price in Bangladesh
৳12,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 16gb ram & 2tb hdd in Bangladesh is ৳12,500 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 16gb ram & 2tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳13,500
৳ 12,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4770T 4th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, Up to2.50GHz 3.70 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR3, 1600MHz |
| Hard Disk | 2TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD 4400 (4GB) |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Xtreme |
| Mouse | USB Xtreme |
| Modem | 3G / 4G |
| Casing | Giga sonic ATX |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel core i7-4770T 4th generation processor, Gigabyte H-81M motherboard, 2GB graphics card, 16GB desktop PC memory, 2TB hard disk drive, ATX thermal gaming looking casing, USB Xtreme keyboard, and USB Xtreme mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 16GB RAM & 2TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★