Lenovo ThinkCentre M71e Core i5 2nd Gen 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳8,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Processor Type | Intel Core i5 2400 2nd Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.40 GHz |
| Main Board | Lenevo H67 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 2GB |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | Lenovo ThinkCentre |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
Lenovo ThinkCentre brand PC comes with an Intel Core i5 2nd generation processor with a turbo frequency of 3.40 GHz and 6M Cache. The desktop PC has 8GB DDR3 RAM, 128GB SSD storage capacity, and Lenevo H67 motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkCentre M71e Core i5 2nd Gen 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★