Desktop PC Core i5 1st Gen Intel-H55 MB / 4GB DDR3 RAM
-16%
Price in Bangladesh
৳4,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Intel-H55 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 07 |
📖 Overview
This desktop PC appears with an Intel Core i5 1st Gen processor that can generate 3.20 GHz frequency speed, The computer also features main board of Intel-H55, a 4GB DDR-3 RAM, a 500GB HDD, a 2GB built-in graphics card, and an ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen Intel-H55 MB / 4GB DDR3 RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★