Desktop Core i7 6th Gen 2TB HDD 16GB RAM Computer
-7%
Price in Bangladesh
৳19,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i7 6th gen 2tb hdd 16gb ram computer in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy Desktop core i7 6th gen 2tb hdd 16gb ram computer at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳20,500
৳ 19,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz up to 4.0 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-A |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 2TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Build in 8GB |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000 MBPS |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | OVO |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i7-6700 6th generation processor, Gigabyte GA-H110M-A motherboard, 16GB DDR4 RAM, 2TB HDD, OVO standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i7 6th Gen 2TB HDD 16GB RAM Computer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★