Desktop PC Intel Core i3 3rd Gen 8GB RAM 128GB HDD
-20%
Price in Bangladesh
৳6,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 3rd gen 8gb ram 128gb hdd in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy Desktop pc intel core i3 3rd gen 8gb ram 128gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳7,500
৳ 6,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 3rd Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.2 GHz Up to 3.6 GHz |
| Main Board | H61 Intel Chip |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB SATA 1333MHz |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel 3rd generation processor that offers 3.2 GHz of frequency speed & 3 MB cache memory. The PC appears with aGig sonic Brand Micro ATX casing, 8GB DDR3 RAM & 128GB of HDD storage including an H61 Intel Chip genuine motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 3rd Gen 8GB RAM 128GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★