Desktop Gaming PC Core i5 7th Gen 8GB RAM / 240GB SSD
-24%
Price in Bangladesh
৳12,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop gaming pc core i5 7th gen 8gb ram / 240gb ssd in Bangladesh is ৳12,500 only. Buy Desktop gaming pc core i5 7th gen 8gb ram / 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 24%
৳16,500
৳ 12,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-7500T 7th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00GHz Maximum Turbo Frequency 3.50GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| RAM | 8GB DDR4, 2666 MHz |
| Hard Disk | 240GB WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | Giga Sonic USB standard |
| Mouse | Optical USB standard |
| Casing | ATX Thermal Gaming Casing |
📖 Overview
Desktop Gaming PC comes with Intel Core i5 7th generation processor, 8GB RAM, 240GB SSD, Gigabyte H-110M motherboard, USB mouse, keyboard, LAN, USB, Wi-Fi ports, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Gaming PC Core i5 7th Gen 8GB RAM / 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★