Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD 19" Starex
-8%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 256gb ssd 19" starex in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 256gb ssd 19" starex at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳18,500
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100 |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.60GHz |
| Main Board | H-310M D3 |
| Monitor | 19" LED Starex |
| RAM | 8GB ADATA |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Keyboard RGB Gaming |
| Mouse | Mouse RGB Gaming |
| Modem | 3g/4g modem support |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
| Software | Win 10 active |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel core i3 8th generation processor, 8GB desktop PC RAM, 256GB SSD, Intel HD graphics, 19-inch Starex LED monitor, ATX thermal casing, USB standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD 19" Starex and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★