Desktop Intel Core i5 4th Gen 8 GB RAM 19'' Monitor
-20%
Price in Bangladesh
৳15,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4460 4th Generation Processor |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | 19 Inch LED |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | SSD 120GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | On Board |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Standard Mouse |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | All Software |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 4th generation 4460 processor, H81M motherboard, SSD 120GB hard disk, 8GB DDR3 RAM, 19 Inch LED monitor, USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Intel Core i5 4th Gen 8 GB RAM 19'' Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★