Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳9,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳9,400 only. Buy Desktop pc intel core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 9,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz |
| Main Board | Biostar-H81 |
| Monitor | Dell 19 Inch LCD Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Space ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i3 4th generation processor, up to 3.60 GHz processor speed, Biostar-H81 motherboard, Dell 19 inch LCD full fresh monitor, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 500GB HDD Hard Disk, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro, and space ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★