Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-16%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳18,500
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen Processor |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Gigabyte B150 |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 2TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 3GB HD Graphic |
| Networking | LAN, WiFi |
| Casing | OVO RGB Mini Gaming |
| Software | Windows 11 |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i5 6th Gen processor, Gigabyte B150 Motherboard, 16GB DDR4 RAM, 2TB HDD, 3GB Built-in HD Board Graphics, and an OVO RGB mini gaming case.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★