Desktop Intel Core i5 7th Gen 8GB RAM 19" HD Monitor
-19%
Price in Bangladesh
৳16,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop intel core i5 7th gen 8gb ram 19" hd monitor in Bangladesh is ৳16,000 only. Buy Desktop intel core i5 7th gen 8gb ram 19" hd monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 19%
৳19,800
৳ 16,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | Up to 2.70GHz, 6M Cache |
| Main Board | Intel H110 |
| Monitor | Giga Sonic 19" HD LED New Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build in on board 3GB HD graphic |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Por |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop standard PC has Intel core i5 7th generation processor, Intel H110 motherboard, 8GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD storage capacity, USB standard wired keyboard, and mouse. This desktop pc features Giga Sonic 19" HD LED new monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Intel Core i5 7th Gen 8GB RAM 19" HD Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★