Desktop PC Core i7 6th Gen 256GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 256gb ssd in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳19,500
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700 6th Gen |
| Processor Speed | 3.4GHz Up to 4.10GHz |
| Main Board | H110 chipset Motherboard |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHZ |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel HD 530 4GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | Casing Mini RGB Gaming OVO |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i7 6th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD storage, H110 chipset Motherboard, and Mini RGB Gaming OVO Casing. Also, it supports Intel HD 530 4GB on Board graphics and 100/1000Mbps networking.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★