Desktop Gaming Core i5 6th Gen 8GB RAM PC
-15%
Price in Bangladesh
৳25,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz, 6 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte B150M-HD3 |
| Monitor | Xiaomi MI 21" LED |
| RAM | AData 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | WD 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 4GB |
| Networking | RJ45 Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5-6500 6th generation processor, Gigabyte B150M-HD3 motherboard, 8 GB DDR4 AData RAM, 500GB SATA hard disk, Xiaomi MI 21" LED monitor, and OVO ATX thermal monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Gaming Core i5 6th Gen 8GB RAM PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★